Web_Монтажна область 1

На фасаді Ресторації Бачевських з’явились фотографії відомих постатей Галичини. Це Адам Юзеф Бачевський, Соломія Крушельницька, Ольга Франко, Станіслав Лем, Дарія Цвек та Франц Ксавер Моцарт. Ці відомі особистості зробили великий вклад в розвиток культури, літератури, торгівлі, гастрономії на теренах Галичині і Львова зокрема.

Розмістивши ці світлини – ми таким чином продовжили мистецький фотопроект, що був започаткований у Львові у 2013 році, та складався з експозиції старих фото видатних галичан. Експозиція була розрахована на відкритий простір міста і мандрувала містами від Львова до Кракова протягом року. Сьогодні ми знову розпочинаємо цю митецьку акцію, аби львів’яни та гості міста доторкнулися до історії Львова.

Дарія Цвєк

(також Цвек; 10 жовтня1909, Тернопільщина — травень 2004, м. Івано-Франківськ)

Відома авторка популярних книг з кулінарними рецептами. Перша книга Дарії Цвек вийшла у 1961 р. – «Солодке печиво», яка перевидавалася згодом дев’ять разів. Потім вийшли книги: «У будні і свята», «До святкового столу», «На добрий вечір». Збірка рецептів та порад «Малятам і батькам» була визнана «Книгою року-2002». Книжка «Солодке печиво» потрапила до списку «Лідери літа» за версією Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2013».

Ольга Франко

(24 липня 1896, с. Вирів — 27 березня 1987, м. Львів)

Українська кулінарка, авторка куховарських книг. Першою її працею була «Кухня в таборі» (раритетне видання). Найкращим виданням авторства Ольги Франко вважають «Першу українську загально-практичну кухню» (Коломия, 1929, автор передмови — Петро Франко; перше перевидання після II Світової війни — Львів, 1990, літературне опрацювання Оксани Сенатович, під назвою «Практична кухня»). Інша відома праця — «Всенародна кухня» (Львів, 1937).

Станіслав Лем

(12 вересня 1921, м. Львів — 27 березня 2006, м. Краків)

Польський письменник-фантаст єврейського походження. Найпопулярніший польський письменник за кількістю мов, якими перекладено його твори. Ще студентом він 1946 року друкував оповідання, а в 1948 році написав роман «Шпиталь перетворення», який згодом включив до трилогії «Незмарнований час». А у 1951 року вийшла у світ його книга «Астронавти». Успіх додав снаги, і письменник почав працювати досить таки інтенсивно, видаючи майже щороку нову книгу. Брався С.Лем і за традиційний детективний жанр («Слідство», 1959).

Юзеф Адам Бачевський  

(1829 — травень 1911, м. Львів)

Польський львівський підприємець, громадський діяч, філантроп.Від 1856 р. — власник родинного бізнесу — лікеро- горілчаної фабрики у Львові, заснованої його предками у 1782 році. Юзеф Адам закупив нові технологічні лінії у Франції та Нідерландах і побудував нову фабрику та почав експортувати фірмовий алкоголь до Франції, Британії, Італії та Німеччини. Був одним із перших підприємців Центральної Європи, який провадив масштабну маркетингову політику. Частину свого прибутку витрачав на філантропію. Член міської ради Львова від 1871 року.

Франк Ксавер Моцарт

(26 липня 1791 – 29 липня 1844, м. Відень)

Молодший син композитора Вольфганга Амадея Моцарта, — піаніст, диригент, композитор і педагог. Найбільша кількість опусів Франца була створена на Галичині, адже тут композитор прожив майже 30 років свого життя. Зокрема у Львові композитор написав низку своїх відомих творів: дві сонати, кілька пісень, кілька фортепіанних п’єс за мотивами українських народних пісень, кантату й терцет. До історії Львова Франц Ксавер Моцарт увійшов насамперед як  видатний організатор культурного життя, диригент театру та педагог. Він організував і очолив у Львові музичне товариство святої Цецилії.

Соломія Крушельницька                   

(Тернопільщина, 1872-1952, м.Львів)

Українська оперна співачка, відома у всьому світі. Виступала на сценах театрів світу: Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини, Чилі. За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Share

Поки коментарів нема

You can be the first one to leave a comment.

Напишіть відгук