Печать

Галичани навесні традиційно постять сім тижнів перед Великоднем. Це найбільший та найважливіший піст у році, який має свою історію та цікаві традиції. У перший день Великого посту в «жилавий понеділок» галичани навіть «полоскали уста» міцною монополькою, щоб не залишилося нічого скоромного.

А кожен регіон Галичини мав свої особливі пісні страви. Наприклад, в Надсянні у піст подавали до столу квасівку і кислицю. На Лемківщині – ябчанку – суп-пюре з кислих яблук, котрий заправляли мукою з додаванням води. В північно-західній Жовківщині в піст готували «польський борщ», на заквашених буряках з додаванням пшона. На північній Бібреччині ще донедавна можна було спробувати у піст варениці з капустою – ромбики з пісного тіста, котрі після того, як зварили, змішували з тушкованою квашеною капустою. А львів’яни у піст готували голубці з картоплею на підливі з грибами, мачанку з грибів, січеники з гороху, пироги з капустою, пісну зупку з білих грибів та різноманітні салатки.
Тому, щоб не відволікатись на думки про масне та пісне, ми розробили спеціальне меню для тих хто постить або хоче скуштувати традиційні пісні страви Львівщині.

Посмакувати пісними стравами можна в ресторані Кумпель на Митній, Кумпель за Оперним, Голодний Микола та Ресторація Бачевських.
Меню діятиме аж до Великодня.

Share

Поки коментарів нема

You can be the first one to leave a comment.

Напишіть відгук